FEDERASYON BAŞKANI
ERKAN KÖSEDAĞ

ERKAN KÖSEDAĞ

21 Ekim 1980 tarihinde Ağrı Merkez ilçede dünyaya gelen Erkan Kösedağ, ilk öğrenimi Ağrı Şehit Hikmet Koman İlkokulunda yaptıktan sonra sırası ile Atatürk Ortaokulu ve Ticaret Meslek lisesini tamamladı. 1997 yılında Kars Kafkas Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulunu kazanan Kösedağ, aynı anda Atatürk Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünü kazandığı için Sınıf Öğretmenliği tercih etti. Eğitim hayatına 2. üniversite olarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi alanında devam eden Kösedağ, 2002 yılında Ahmet Yesevi Üniversitesi Yerel Yönetimler Alanında Yüksek Lisans Yaptı.  "Yerel Yönetimler ile Spor Kulüpleri arasındaki ilişkiler" isimli Yüksek Lisans Tezini hazırladı.

 

Meslek yaşamına 2002 yılında Patnos Karbasan Köyü Dere Komu Mezrasında Sınıf Öğretmeni olarak başlayan Kösedağ, 2003-2005 yılları arasında Ağrı Aşağı Küpkıran Köyü İlk Öğretim Okulunda Müdür yardımcısı olarak çalıştı. 2006 yılında Öğretmen Burçin Uysal İlköğretim okuluna tayin oldu. 2007 yılında geçici görevlendirme ile Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde, Spor Koordinatörlüğü yaptı. 2009 yılında İsmet Ömeroğlu İlk Öğretim Okulu Müdür Yardımcılığı, 2010 yılında İmkb Gazi Ortaokulu Müdürlüğü ve 2013 yılında Ağrı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde İl Müdür Yardımcılığı görevine getirildi. 2015 yılında Ağrı Valiliği İl Yazı işleri müdürlüğü yapan Kösedağ, halen Ağrı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde, müdür yardımcısı olarak görev yapıyor.

Kösedağ'ın Nuh'un Gemisi Asrın Keşfi, Ahmed-i Hani ve Seçim Kazanma Stratejileri adlı yayınlanmış üç kitabı bulunuyor.

 

Spor yaşamına 1998 yılında Ağrı Spor Kulübü genel kurul delegesi olarak başladı. 2004 yılında Ağrıspor yönetim kurulu üyesi oldu.  2006 yılında  Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nun kurucu başkanlığı yaptı ve katılmadığı genel kurulda, Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nun başkanlık görevine getirildi.

 

Meslek ve Spor yaşamında Milli Eğitim Bakanlığının "Özel Eğitimi Güçlendirme Projesi" ile İspanya, Ağrı Tarımsal Kalkınma Derneğinin "Avrupa Tarım Uygulamalarının İncelenmesi" projesi ile Çek Cumhuriyetinde uygulanan projelerde yer alarak Yurtdışı eğitimlere katıldı.

 

Ağrı Gençlik Derneği, İnternet Yayıncıları Derneği, Ağrı Kent Konseyi, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Kurul Üyeliği, Türkiye Golf Federasyonu Genel Kurul Delegeliği, Türkiye Dağcılık Federasyonu Genel Kurul Delegeliği, Ağrı Sivil Toplum Platformu, Ağrı Kültür Eğitim Turizm ve  Gençlik Derneği gibi sivil toplum örgütlerinde çalışan Kösedağ, Ağrı’nın Spor altyapısı gelişiyor, Ağrı Dağı Kültür ve Sanat Festivali, Nuh’un Kenti Ağrı Fotoğraf Yarışması, Kenar Mahalleler Spor Yapıyor gibi bir çok projede koordinatör olarak görev aldı.

Proje Eğitimi, Özel Eğitim, Etik Kurallar, Liderlik, Yerel Yönetimler gibi konularda özel eğitim almıştır. Satranç, Futbol, Badminton Antrenörlük sertifikalarını alarak sportif alanlarda uzmanlaşmıştır.

 

Erkan Kösedağ, Evli ve 1 çocuk babasıdır.

 

 

 

Federasyon Adı :
Başkan Email Adresi :